przejdź do Sochaczew.pl
Sochaczew
54339 odwiedzin
Ruszyły inwestycje z budżetu obywatelskiego
Rozpoczyna się realizacja zwycięskich projektów tegorocznego budżetu obywatelskiego. Jako pierwsze oddane zostanie nowe boisko do siatkówki plażowej na terenie MOSiR przy ul. Chopina 101.

Boisko w Chodakowie to najmniejsze z zaplanowanych przedsięwzięć w ramach SBO 2017. Zdobyło ono w głosowaniu poparcie 600 mieszkańców Sochaczewa. Na terenie stadionu przy ul. Chopina znajduje się już jeden taki obiekt, ale w opinii wnioskodawców był on niewystarczający dla potrzeb prowadzonych tam zawodów. W każde wakacje rozgrywana jest tam letnia liga siatkówki plażowej. Ogromne zainteresowanie i ilość zgłoszonych drużyn sprawiały, że ostatnie mecze zawodnicy zmuszeni byli rozgrywać już po zmroku. Drugie boisko zatem nie tylko zwiększy zaplecze sportowo-rekreacyjne w naszym mieście, ale także usprawni organizację rozgrywanych tam turniejów.

Koszt inwestycji wyniesie 16 tysięcy złotych. W poniedziałek 15 maja Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji rozstrzygnął przetarg na budowę boiska. Termin ukończenia inwestycji przewidziano na 8 czerwca, czyli jeszcze przed rozpoczęciem letniej ligi. Cały obiekt będzie miał wymiary 22 m x 14 m, w tym pole do gry 16 m x 8 m. Oprócz tego zakupione zostaną cztery drewniane, wolno stojące ławki gimnastyczne, dwie piłki Mikasa VLS 300, dwie tablice wyników (tzw. numeratory) oraz parasol.

Drugą inwestycją w ramach SBO 2017, realizowaną przez MOSiR, będzie zakup elektronicznych tablic wyników, które zostaną zainstalowane na stadionach przy ul. Warszawskiej i Chopina. Nowe urządzenia powinny pojawić się przed rundą jesienną rozgrywek piłkarzy i rugbistów.

Z kolei ratusz rozstrzygnął już przetarg na budowę parkingu przy miejskiej „siódemce”. Prace wykona firma Agnes-Bud z Mistrzewic za kwotę 223,4 tys. zł. W ramach inwestycji położone zostanie ok. 1800 mkw. kostki brukowej, 170 m krawężnika, oddanych będzie 60 stojaków na rowery, stanie ogrodzenie między parkingiem a szkolnym boiskiem. Prace będą prowadzone od 1 czerwca, a zakończą się najpóźniej 30 sierpnia tego roku.

Pozostałe zwycięskie inwestycje SBO 2017 związane z placówkami oświatowymi: remont łazienek szkolnych w Zespole Szkół w Sochaczewie, szkolne boisko wielofunkcyjne przy ul Hanki Sawickiej 5/7, modernizacja łazienek na I i II piętrze w starej części budynku Szkoły Podstawowej nr 3 - również będą realizowane w najbliższe lato.

Tymczasem ratusz przygotował kolejną, piątą edycję Sochaczewskiego Budżetu Obywatelskiego. Na najbliższej sesji Rady Miejskiej, 24 maja rozpatrywana będzie uchwała i regulamin edycji SBO 2018. Jeśli radni powiedzą „tak”, do dyspozycji mieszkańców oddanych zostanie 1 150 000 zł z przyszłorocznego budżetu miasta. Nadal obowiązywać będzie podział na tak zwane projekty małe (do 100 tys. zł) z łączną pulą 320 tys. zł i duże (do 830 tys. zł). Zgłaszać projekty i głosować będą mogli mieszkańcy Sochaczewa, którzy ukończyli 16 lat.

A A A
19.05.2017
godz.14:03
 
kontakt